POZNAJ ZALETY ETYKIET PAPIEROWYCH

ETYKIETY PAPIEROWE

Etykiety papierowe są tańsze od etykiet drukowanych na folii. To wcale nie oznacza, że są gorsze. Po prostu mają inne zastosowanie. Poczytaj jak możesz je wykorzystać.

POZNAJ ZALETY ETYKIET PAPIEROWYCH

ETYKIETY PAPIEROWE

Idealne do produktów eksponowanych wewnątrz pomieszczeń lub tam gdzie nie będą eksponowane w trudnych warunkach.

Uniwersalny papier do wielobarwnych wysokiej jakości etykiet. Charakteryzuje się gładkością, wysokim stopniem bieli, jest półbłyszczący i bezdrzwny. Gramaturę papieru możesz sprawdzić wPapier jest jednostronnie powlekany maszynowo i kalandrowany. Podkład stanowi papier w kolorze brązowym 57 g/m².

To najbardziej popularny materiał na etykiety, które przeznaczone są do krótkotrwałej ekspozycji i nie będą narażone na działanie trudnych warunków atmosferycznych tj. przede wszystkim dużej wilgotności. 

Zastosowanie tych etykiet jest z zasady łatwe do określenia. Stosuje się głównie na produktach eksponowanych wewnątrz pomieszczeń, w suchych miejscach. Wybierają go osoby i firmy, które aplikują etykiety na opakowaniach kartonowych, butelkach, a także opakowaniach zbiorczych. Etykiety papierowe są to naklejki ogólnego przeznaczenia i ich zastosowanie może być różnorodne. Mogą być stosowane z artykułami spożywczymi. Ze względu na brak odporności etykiet papierowych na wilgoć oraz działanie innych czynników zewnętrznych, gdy takie ryzyko istnieje rezygnuje się z nich na poczet etykiet foliowych – głównie w przemyśle opakowaniowym. 

Etykiety papierowe dostępne są w wersji białej, ale również metalizowane w kolorze srebrnym i złotym.

 
Rodzaj
etykiety
 
Gramatura etykiet
 
Grubość
etykiet
 
Klej do etykiet
 
Temperatura
aplikacji
 
Temperatura
użytkowania
 
Działanie
wilgoci
 
Uszkodzenia mechaniczne
Papier biały półpołysk, klej standard 81 g/m² 76 μm akrylowy min. 5°C od -20°C do 80°C nieodporny nieodporny
Papier biały półpołysk, klej mocny 81 g/m² 76 μm kauczukowy min. 0​°C od -40°C do 70°C nieodporny nieodporny
Papier biały półpołysk, klej odlepny 81 g/m² 76 μm akrylowy min. -15​°C od -30°C do 80°C nieodporny nieodporny
Papier srebrny,
klej mocny
84 g/m² 72 μm kauczukowy min. 0°C od -40°C do 70°C nieodporny nieodporny
Papier złoty,
klej mocny
83 g/m² 64 μm kauczukowy min. 0°C od -40°C do 70°C nieodporny nieodporny

Serwis internetowy HOH™ jest własnością Grupy GALERIS​™. Jeżeli nie wskazano inaczej lub nie ma takiej potrzeby, wszystkie treści są własnością Grupy GALERIS™. Z największą starannością dbamy aby wszystkie informacje zamieszczane na tej stronie internetowej były zawsze aktualne oraz zgodne z obowiązującymi przepisami. Dokładamy też usilnych starań aby strona internetowa dobrze wyświetlała się na wszystkich urządzeniach. Wszystkie znaki towaowe, treści oraz grafiki posiadają swoich prawnych właścicieli i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez oficjalnej zgody ich właścicieli.

©2024 Grupa GALERIS™. Wszystkie prawa  zastrzeżone. Właścicielem marki HOH™ jest Grupa GALERIS™.

Stronę internetową HOH™ udostępniamy na zasadzie "tak jak jest". Oznacza to, że dołożyliśmy wszelkich starań aby niniejsza strona internetowa była możliwie najlepszej jakości. Jeżeli chcesz zgłosić sprzeciw lub sugestię, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.